המדריך המלא לבונה

טיפול בפסולת בניין | אתר הטמנה

לחברת "נגב אקולוגיה" שלושה מתקני הטמנה ומחזור של פסולת בניין: אתר ראשון לציון, פארק דודאים למחזור וחינוך סביבתי ואתר דימונה. מדי יום, מגיעים כ-700 טון של פסולת בניין למתקנים, המובלים על ידי החברה, מטופלים על ידה, ממוחזרים, ולבסוף גם נשלחים לשימושים חוזרים – 80% מפסולת הבניין ממוחזרת, וזו רק התחלה.

 

הבירוקרטיה סביב האישורים לבנייה ושיפוצים יכולה להיות מתישה. במקום להתמודד עם תיווכים או לעבוד במקביל עם כמה ספקים, לאורך השנים הצלחנו להבין איך ניתן להקל על הבונים – וריכזנו עבורכם את "הסל לבונה".

החברה מלווה את תהליך הבנייה והשיפוצים מתחילתו ועד סיומו:

          קבלת הטפסים לתחילת התהליך

          הצבת המכולות

          פינוי מכולות

          מיון הפסולת

          מחזור הפסולת והטמנת השאריות

          קבלת האישורים על פי חוק

חברת "נגב אקולוגיה" מספקת לבונים ומשפצים את הכל, בלי תיווכים – הכל במקום אחד!

 

החברה מנהלת מאבק עיקש אחר הספקים הפירטיים שמפנים את הפסולת ישירות לתוך היערות ולא מסכנים רק את הסביבה על ידי זיהומה, אלא גם עוברים על החוק ומסכנים את מי ששכר את שורותיהם. החברה פועלת על פי כל הכללים, ומבוקרת על ידי פקחים מטעם העיריות למען שמירה על הסדר הטוב.

 

מחפשים עוד מידע? לא יודעים מאיפה להתחיל? דאגנו עבורכם גם לזה.

 

 

"המדריך לבונה" – טיפול בפסולת בניין.

 

לצורך קבלת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ולבניה, עליכם להתקשר עם אתר לטיפול בפסולת, כדי שתוכלו לפנות אליו את פסולת הבניין הנוצרת במהלך הבנייה.

את ההתקשרות מבצעים על גבי טופס הצהרת כמויות, אותו יש לקבל מהוועדה המקומית באזור בו אתם בונים.

על גבי הטופס הנכם נדרשים למלא את פרטיכם. אדריכל או מהנדס מטעמכם צריך להצהיר על כמויות הפסולת הצפויות בהתאם לטבלת החישוב.

 

שלב 1: שליחת טופס הצהרת כמויות מלא וחתום

יש למלא את פרטי הלקוח בתחתית הדף, לצרף את טופס הצהרת הכמויות ולשלוח אלינו את מסמכים ליצירת התקשרות.

 

שלב 2: תשלום

התשלום בגין הטיפול בפסולת הבניין ייעשה לאחר מילוי טופס זה ועל בסיס הצהרת כמויות פסולת הבניין שיצוינו בטופס. תוכלו לשלם במגוון אמצעי תשלום לפי בחירתכם.

 

שלב 3: קבלת טופס אישור הטמנה הכולל ברקוד כניסה לאתר

קבלת טופס אישור הטמנה באתרנו, הכולל פנקס תעודות משלוח (שוברים) / ברקוד כניסה לאתר. לאחר קבלת התשלום יועבר אליכם פנקס תעודות משלוח (שוברים) / ברקוד כניסה לאתר, לשימושכם עד לסיום מימוש המסגרת ששולמה.

 

התנהלות במהלך הבניה:

בכל כניסה לאתר יש לצייד את הקבלן / הנהג המפנה עבורכם את הפסולת בטופס הזמנת מסגרת כספית הכולל ברקוד כניסה לאתר / בפנקס תעודות המשלוח (שוברים). ביציאה מאתר ההטמנה יקבל הקבלן או הנהג תעודת שקילה שעל גביה יצוין משקל הפסולת שהוטמנה.

 

שימו לב: הדגישו בפני הקבלן / הנהג שאתם דורשים לקבל את תעודות השקילה לידיכם. כך תוכלו לעקוב אחר ההטמנות שביצעתם ותוכלו לחשב מהי היתרה בחשבונכם.

וודאו שקיימת יתרה מספיקה בחשבונכם לצורך הטמנה בטרם הקבלן או הנהג מגיעים לאתר.

אם אין יתרה מספיקה בחשבונכם זאת אומרת שכמות ההטמנות שנרכשה מראש נוצלה ולא נוכל לאשר קליטה של פסולת נוספת באתר. יש להסדיר תשלום על תוספות הפסולת מראש.

 

שימו לב: השימוש באישור הטמנה הינו באחריותכם הבלעדית. מאחר שאתם אלה שמשלמים על הטמנת הפסולת, אנו ממליצים לכם לעקוב אחר התקדמות ההטמנות ופינוי הפסולת מאתר הבניה. כך תוכלו להבטיח שההטמנה נעשית על שמכם ושלא מתבצעות הטמנות אחרות בשמכם ועל חשבונכם.

 

סיום הבניה- קבלת היתר אכלוס ( טופס 4):

בסיום תהליך הבניה יינתן לכם טופס אישור הטמנה חתום עם סך כל כמות הפסולת שנכנסה לאתר בשמכם.

 

את הטופס ניתן יהיה להגיש כדי לקבל היתר אכלוס (טופס 4) או תעודת גמר מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

טופס פתיחת לקוח חדש – היתר בניה

לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות אלינו בטלפון 2547*