איסוף וטיפול בשפכים

לחברת נגב אקולוגיה יש את כל הפתרונות לאיסוף וטיפול בשפכים לרשויות, תעשייה ומסחר:

·         בעלת צי מכליות המובילות שפכים וחומרים מסוכנים מכל הארץ

·         בעלת מתקן לטיפול וטיהור שפכים ושמנים מסוגים שונים

·         מבצעת שטיפת קוים ועבודה בחלל מוקף

 

חברת "נגב אקולוגיה" מפעילה את מתקן חרוב לטיפול וטיהור שפכים.

מתקן זה הינו ייחודי בדרום, ומטפל בשמנים אורגניים שמקורם בתעשיות מזון, מלונאות והסעדה, בשמנים סניטרים וכן בשמנים מינרלים שמקורם בתחנות דלק, מוסכים ומפעלים. התהליך כולל סינון, ניטור ובקרה מתקדמים ביותר, המלווים את התהליך תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים.

מתקן חרוב עומד תחת תקנות המים של המשרד להגנת הסביבה ומפוקח על ידי משרד הבריאות.

 

פינוי שפכים הוא משימה מורכבת מאוד, המוצעת כיום על ידי חברות המתמחות בתחום. הדבר נדרש לרוב לאור הצטברות של שפכים בביובים עירוניים, העשויים לפגוע בהתנהלותה התקינה של המערכת כולה (פגיעה שעשויה להיות מלווה בנזקים חמורים, המשפיעים ישירות על הסביבה כולה ועל הצרכנים).

טיפול בשפכים הוא תהליך מורכב שעיקרו הפרדה של חומרים מזוהמים ממי הביוב. זהו תהליך המשלב בין תהליכים כימיים, ביולוגיים ופיזיקליים שמטרתו הסופית היא לייצר סביבה נקייה מפסולת נוזלית, הנקראת בשפה המקצועית בשם "שפך" ומפסולת מוצקה. כמו כן, כיום המושג "טיפול בשפכים" משמש גם לתיאור של תהליכים דומים המבוצעים בפסולת נוזלית, כשלא בהכרח מדובר בפסולת הנמצאת בביוב. כך למשל, ישנם מכוני טיהור שפכים שבהם מטהרים שמנים מינרליים שמקורם במפעלים, מוסכים ותחנות דלק, ומכוני טיהור שבהם מטפלים בשמנים אורגניים שמקורם בתעשיית המזון.

 

תוצרי תהליך ההפרדה:

          שמנים מינרלים ממוחזרים לשימוש חוזר – "שמן מחודש".

          שמנים אורגניים ממוחזרים לתהליך ייצור בתעשיית הקומפוסט והביו-דיזל.

          מים מטוהרים שמופקים בתהליך מושבים למשק לשימוש בחקלאות.

 

טיפול בשפכים הוא עבודה מורכבת מאוד, המצריכה ידע רב במספר תחומים ומחייבת עבודת צוות מקצועית. חברת "נגב אקולוגיה" היא חברה מקצועית ששמה לה למטרה לצמצם את נפח הפסולת בישראל המופנית להטמנה תוך הגדלת כמויות הפסולת והשפכים המופנות למיחזור. טיפול בשפכים מבטיח מעבר לשמירה על הסביבה גם חיסכון כספי – כך שהפסולת שלכם הופכת לחומר גלם שעתיד לשמש אתכם שנית.

 

בנוסף, מבצעת חברת "נגב אקולוגיה" גם שטיפות קווים ועבודה בחלל מוקף. כדי למנוע ריח רע מהביוב ועליית הביוב על גדותיו יש לבצע שטיפת קווים בשגרה. זוהי פעולת תחזוקה נדרשת וחשובה שמונעת בעיות רציניות בקווי הביוב שלכם ושומרת על ביוב נקי ללא סתימות והצפות.

 

טיפול שוטף יבטיח לכם שבעיות רציניות של סתימה והצפה לא יהיו מנת חלקכם.

 

עבודות התחזוקה שלנו מתבצעות על ידי קבלני ביוב המכירים היטב את קווי הביוב ואת האופן הנכון ביותר לביצוע שטיפת קווים. מדובר בעבודה מקצועית מאוד, שבה נעשה שימוש רק בציוד הטוב ביותר. ל"נגב אקולוגיה" ניסיון רב שנים בתחום, ואנשי המקצוע שלנו ביצעו את העבודות המורכבות ביותר, בכל רחבי הארץ.